KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Klaster IT na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki

23-10-2012

Wczoraj w Rzeszowie zakończył się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki – przedsięwzięcie uznawane za święto innowacji w naszym regionie. Podczas wydarzenia, które miało miejsce w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall przedstawiciele szkół, uczelni wyższych i instytucji popularyzowali naukę i prezentowali najnowsze zdobycze techniki. Na wydarzeniu swoje stoisko miał także Klaster IT.

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki po Stalowej Woli i Sanoku zawitał do Rzeszowa.  W ramach niego przez dwa dni odbywały się wystawy, pokazy, a także wykłady i warsztaty popularno-naukowe, skierowane do uczniów szkół, nauczycieli jak również kadry inżynieryjno-technicznej przedsiębiorstw. Jedną z atrakcji Festiwalu była wystawa "Eksperymentuj!" oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców jacy byli obecni na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki znalazł się także Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

Nasze uczestnictwo w Festiwalu związane jest z nowymi technologiami, których tworzeniem i wdrażaniem zajmują się firmy zrzeszone w Klastrze IT. Była to także okazja do zainteresowania uczestników wydarzenia nowinkami technicznymi oraz możliwość zaprezentowania idei klasteringu tym, którzy dotychczas nie spotkali się z taką formą współpracy – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT. Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska – dodaje.

Wydarzenie zorganizowała Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A..

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013